Informace

Kulturní okolí

Dům apartmánů Ve Smečkách 14 se nachází nedaleko Václavského náměstí pražského kulturního a obchodního centra, jemuž vévodí historická budova Národního muzea. V horní části náměstí lze shlédnout i sochu patrona české země Sv. Václava a v dolní části můžete také navštívit pravý staročeský trh. Václavské náměstí současnosti je obchodním a kulturním centrem Prahy a zároveň nádhernou kombinací staré architektury s nejmodernějšími stavbami dneška.

Další kulturní památkou v nedalekém okolí je desetipatrová Jindřišská věž, která byla postavena v roce 1472 až 76. Zvonice dosahuje výšky 65,7m a je nejvyšší zvonicí v Praze s jedinečnou zvonkohrou v Evropě. Jejich 10 zvonů každý den uvnitř zvonice hraje jednu ze 1100 melodií. V posledním patře této věže můžete navštívit vyhlídku na Pražské panorama.

Dopravní dostupnost

Náš dům má díky své poloze výbornou dopravní dostupnost. Na všechny trasy metra je to jen několik kroků stejně tak nedaleko se nachází i tramvajové zastávky.

Stanice metra Muzeum (trasa A a C)       7 min chůze    400 m
Stanice metra Můstek (trasa A a B)       8 min chůze    470 m
tramvajová zastávka Václavské náměstí       8 min chůze    500 m
tramvajová zastávka Štěpánská       9 min chůze    520 m

Ani spojení se vzdálenějšími místy není problém, díky nedaleko se nacházejícímu Hlavnímu nádraží města Prahy.

Praha – Hlavní nádraží    15 min chůze    950 m

Pro cestující vlastním vozem můžeme nabídnout pronájem jednoho parkovací místa v garáži přímo v domě nebo můžeme na vyžádání zajistit placená parkovací místa v nedalekém parkovacím domě či venkovním parkovišti.

Praha – Wilsonova    12 min chůze    700 m

O domě a okolí

Dům pochází z období II.rokoka, je dílem arch. Josefa Maličkého z roku 1863. Rekonstrukce domu byla provedena v roce 1978. V posledním roce prošel rozsáhlými opravami. Splňuje veškeré bezpečnostní požadavky.

e zde nové, velmi pěkné vybavení, které plně vyhovuje i požadavkům náročnější klientely. Každý z apartmánů disponuje plně vybavenou moderní kuchyní, obývacím pokojem, ložnicí a luxusní koupelnou. V domě je též k dispozici pračka se sušičkou. Pro návštěvníky, kteří by přicestovali osobním vozem máme možnost pronájmu jednoho garážového stání.

V blízkosti je nemálo restaurací a barů. Pro ty, kteří by si chtěli zakoupit něco malého, jsou v okolí hned tři malé prodejny potravin otevřené prakticky nepřetržitě.

O ulici, v níž se nachází náš dům, se dá říci, že je centrem nočního života Prahy. Přičemž bezpečnost je zároveň zajištěna stanicí Městské policie, která sídlí jen pár kroků od domu.